Jakie zmiany w moim życiu przyniósł trudny rok 2020?

Rok 2020 z pewnością zapadnie w pamięć nas wszystkich. To rok przełomowy pod wieloma względami. Nie będę koncentrował się na kwestii oczywistej - pandemia o światowym zasięgu wpłynęła na życie każdego z nas. Ja chciałbym się jednak skoncentrować na pozytywach i podkreślić, jak ogromne znaczenie ma dla mnie rozpoczęcie przygody z Pestkowym Kolektywem.

Mijający rok 2020, który zazębia się z Chińskim Rokiem Smoka, trwającym od 25 stycznia 2020 do 11 lutego 2021 roku był w moim życiu okresem wielkich zmian

Nic dziwnego - Horoskop Chiński na 2020 rok mówił o tym, że to czas idealny dla pracowitych osób, które planują wielkie zmiany. Wystarczy jedynie zaplanować wszystko dokładnie i stopniowo realizować te plany. Rzeczywiście - rok 2020 okazał się być dla mnie czasem przełomowych zmian. Ich efekty każdy czytelnik może śledzić na bieżąco na tej stronie. Sama strona także jest owocem ciężkiej pracy wielu ludzi, którzy odpowiadają za szatę graficzną i umożliwiają mi informowanie Was na bieżąco, co u mnie słychać.

Odkąd podjąłem decyzję o produkcji pestki konopnej i innych pozyskiwanych z niej produktów w celu dzielenia się nimi z innymi, konieczne było usprawnienie procesu łuskania pestki. Tym, co napawa mnie ogromną dumą jest fakt, że udało mi się zakupić maszynę umożliwiającą sprawne oddzielanie łuski od nasion konopnych. Dobrze pamiętam ten dzień, gdy udało mi się po raz pierwszy samodzielnie otworzyć pestki konopne na tej maszynie. Właśnie wtedy odwiedzili mnie przyjaciele, którzy powrócili z kilkuletniej wyprawy na rowerach dookoła świata. A ja byłem tak zaabsorbowany pracą na maszynie łuskającej pestkę konopną, że nie byłem w stanie rzucić się im w ramiona!

Mijający rok obfitował także w wykiełkowanie idei Pestkowego Kolektywu

Pod tym pojęciem - o czym pisałem już szerzej w jednym z tekstów - kryje się grupa ludzi, którzy wraz ze mną odpowiadają za sprawne działanie całego gospodarstwa. Ta garstka zaufanych osób wraz ze mną odpowiada za każdy etap produkcji - selekcję pestki konopnej, jej łuskania, tłoczenia oleju konopnego, pozyskiwania błonnika czy proteiny konopnej. Zadaniem kolektywu jest także nadzorowanie pakowania oraz wysyłki zamówień. A zamówienia te można od 2020 roku realizować na mojej stronie internetowej, a także w efekcie zacieśnienia współpracy z moją żoną - także w sklepie internetowym Nicole.

Udało mi się postawić niewielki domek z paździerzy konopnych, co uważam za swój wielki sukces i wstęp do kontynuowania tego typu działalności.

Rok 2020 upłynął zatem pod znakiem rozwoju Pestkowego Kolektywu i doskonalenia jego funkcjonowania. Dopracowany został podział obowiązków i kompetencji, zdobywaliśmy kolejne umiejętności związane z produkcją dóbr konopnych, ustaliliśmy zakres działania każdego z nas. Dzięki temu całość zaczęła funkcjonować jako bardzo sprawny, kompleksowy kolektyw. Urzeczywistniły się wszystkie - nawet najśmielsze - marzenia i plany dotyczące konopi. Działalność Kolektywu Pestkowego i całego gospodarstwa podlega dynamicznym zmianom, a plany na przyszłość są równie imponujące i optymistyczne. Końcówka 2020 roku upłynęła pod znakiem nawiązywania współpracy z kilkoma osobami, które poczuły się zainspirowane moją działalnością. Osoby te wykazują zainteresowanie moją działalnością i deklarują chęć współpracy oraz rozmaitego wsparcia mojej działalności. Dzięki temu mam pewność, że rok 2021 postawi przede mną nowe wyzwania, które mam nadzieję jak najszybciej zrealizować. Moje najbliższe plany dotyczą kwestii stworzenia czegoś na kształt rozproszonego, kompleksowego gospodarstwa rolnego, którego działalność będzie się skupiać wokół przetwórstwa konopnego, poczynając od etapu uprawy odpowiednich gatunków konopi, aż po uzyskanie finalnych produktów. Kolejne ważne wyzwanie to kompleksowa reorganizacja pracowni pestki konopnej. W planach jest skonstruowanie zaawansowanej maszyny do otwierania łuski konopnej, a także zautomatyzowanie procesu przesiewania i odmuchiwania oddzielonej łuski. W ramach udoskonalenia funkcjonowania pracowni planuję ponadto doposażyć ją w nowe półki i szafki, a także zainstalować podjazd dla wózka widłowego.

Moim wielkim marzeniem jest ponadto budowa ogromnego domu hempcreetowego - i ten projekt ma być znacznie bardziej okazały niż już powstały domek z paździerzy konopnej

Liczę na to, że w ten sposób przyczynię się do rozpropagowania takiej formy ekologicznego budownictwa. Pozostaje mi mieć nadzieję, że rok 2021 będzie równie pracowity i obfitujący w sukcesu co rok 2020. I po cichu liczę także na to, że w nowym roku nie zabraknie inspiracji, a także możliwości poznania jeszcze większego grona inspirujących osób.

Skontaktuj się ze mną

 

Pestkowy Kolektyw pracuje od godziny 8:00 do 20:00

tel: +48 (81) 756-70-12
tel: +48 506-150-089
adres e-mail: kontakt@odslomy.pl

AKTUALNOŚCI slider

Poznaj moją historię i zobacz, jak trafiłem na produkty konopne

Cześć, jestem Słoma i chciałbym podzielić się z Tobą moją historią. Wiele osób zna mnie jako muzyka, jednak mało kto miał okazję usłyszeć moją historię fascynacji konopiami i ich zastosowaniem prozdrowotnym. Mam nadzieję, że dzieląc się moją - mam nadzieję inspirującą - historią o powracaniu do zdrowia i utrzymaniu doskonałej kondycji na nienagannym poziomie, wskażę choć kilku osobom drogę do oczekiwanej regeneracji organizmu.

Poznaj mój samowystarczalny pestkowy kolektyw – czyli kto pracuje wokół konopi

W tym artykule przedstawię sylwetki osób zaangażowanych w realizowanie mojego projektu konopnego. Pestkowy kolektyw Słomy to ludzie, których łączą wspólne pasje, a także realizowanie misji pozyskiwania dóbr konopnych. To także ludzie dzielący zamiłowanie do ekologicznego trybu życia, którym bliska jest idea suwerenności żywieniowej.

Poniżej znajdziesz opisy produktów, które wytwarzam w moim gospodarstwie. Pamiętaj te produkty nie stoją u mnie na półce. Możesz być pewien, że dostajesz produkty najwyższej jakości ponieważ ja wytwarzam je na zamówienie, tak aby odbiorca otrzymał maksymalnie świeży produkt. Jeśli jesteś zainteresowany dowolną ilością produktu, napisz do mnie. Wysyłki realizujemy trzy razy w tygodniu.

Każdy, kto ma okazję mnie poznać, dostrzega we mnie człowieka ciekawego świata i pełnego pasji. Od kilkudziesięciu lat moją ogromną pasją jest muzyka - pasję tą realizuję grając koncerty, komponując, nagrywając albumy. Mam także wiele innych zainteresowań, jestem człowiekiem aktywnym. Jak każdy czerpiący garściami z życia człowiek nie lubię, gdy mój organizm niedomaga. Niestety - mnie także dotykały rozmaite dolegliwości, a najpoważniejszego kryzysu zdrowotnego doświadczyłem, gdy rzuciłem palenie po 50 latach nałogu. Oczywiście wiem, że to była doskonała decyzja, jednak mój organizm doświadczył pogorszenia formy. Moje płuca miały znacznie zmniejszoną objętość, co w połączeniu z nadprodukcją śluzu powodowało duszności i osłabienie.

Nie ukrywam się za wielką korporacją, która tworzy produkty konopne

Osoby poszukujące produktów konopnych trafiają na liczne serwisy i strony internetowe. W przeważającej większości są to podobne oferty - duże korporacje, zagraniczne produkty, firmy nie koncentrujące się wyłącznie na konopiach, oferujące bardzo zróżnicowane produkty. Trafiasz na moją stronę i.... może zaświtać Ci myśl, że to kolejna taka „masowa” inicjatywa, której twarzą został jakiś charakterystyczny, oryginalny facet, czyli ja. Na szczęście jesteś w błędzie!

Ta strona internetowa jest przekazem moich myśli i doświadczeń

Cześć, w tym tekście chciałem wyjaśnić kwestię tego, skąd wzięła się ta strona i cały projekt. Postanowiłem założyć stronę internetową, która służy wyłącznie przekazaniu mojej wiedzy i doświadczenia dotyczącego produkowanych przeze mnie produktów konopnych. Jestem osobą aktywną, otwartą na ludzi, towarzyską i rozmowną - mam zatem wiele do przekazania. Wraz z grupą zaufanych znajomych ubieramy moje myśli w słowa, starając się dostarczyć Ci czytelne, zrozumiałe teksty. Dzięki temu na stronie zawsze znajdziesz wiarygodne, a jednocześnie przyjazne każdemu czytelnikowi treści.